A szolnoki vár nyomában

2018.08.14 18:04

Egy "exkluzív tárlatvezetésen" vehettek részt 2018. augusztus 13.-án, 16:00 órától egyesületünk tagjai és szimpatizánsai, melyet Dr. Kertész Róbert a szolnoki Damjanich János múzeum régész munkatársa, ásatásvezető tartott a szolnoki művésztelepen folyó régészeti ásatáson.
Amint azt elmondta a szolnoki várban talált leletek átírhatják a történelmet.
Számos használati tárgy került elő a földből, de tártak fel török pincét, kutakat, és egy olyan kőfaragványt is, ami a 12–13. század fordulójára keltezhető, ez utóbbi nemcsak Szolnok, de a megye legkorábbi kőfaragványa is egyben. A Rákóczi-korból való ágyúgolyók száma pedig már 100 körülire tehető.
Szeptember végéig tart a nagy munka, mindent rétegenként tárnak fel.
Ezúton is szeretném megköszönni a hasznos, tanulságos helyszíni előadást és bemutatót egyesületünk vezetése, tagjai és szimpatizánsai nevében is Dr. Kertész Róbert ásatásvezetőnek, aki az ásatási munkaidő végét követően a hőség ellenére rendelkezésünkre állt.
Köszönjük!